Karo Hämäläinen : Samuli kummituspulassa

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0206046
Katso kaikki vaihtoehdot

Kummituksia ei ole olemassa. Sen Samuli tietää. Harmikseen hän on erehtynyt sanomaan kaverilleen Veli-Matille jotain aivan muuta: hänen vanhassa huoneessaan on muka kummitellut. Innokas kummitustutkija Veli-Matti ei jätä asiaa siihen.

Samuli joutuu tosipaikan eteen, kun hän ja Veli-Matti päättävät yhdessä houkutella kummituksen kolostaan. Myrskyisenä elokuun iltana lakuliidut hohtavat pimeässä huoneessa, suunnitelmat menevät uusiksi ja Samuli joutuu tarkistamaan mielipiteitään.

Karo Hämäläinen kuvaa kirjassaan lämpimästi ja humoristisesti pienten poikien maailmaa ja kertoo, miksi narraaminen ei kannata. Samuli kummituspulassa on lukijoiden suosiman sarjan kahdeksas teos. Se jatkaa Samulin tarinaa siitä, mihin se jäi kirjassa Samulin hyvästijättö lintukodolle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKaro Hämäläinen
Muut tekijätJukka Lemmetty
Teoksen nimiSamuli kummituspulassa
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaTammi
Painovuosi2008
Painos1
SidontaSidottu, kuvakannet (kovakantinen)
Sivumäärä121
Kielisuomi
SarjaKirjava kukko
ISBN9789513143282
KuntoErinomainen (K4)
Korkeus (mm)202
Syvyys (mm)137
Paksuus (mm)16
Paino (g)216
VerokantaMarginaaliverotus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja