Kathrine Nedrejord : Kuka minä olen jos sinä yhtäkkiä katoat?

26,30 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUKA-34F2DB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kuka minä olen jos sinä yhtäkkiä katoat? johdattaa pohjoisen Jäämeren rannikolle, missä nuorten elämässä rakkaus ja suru sekoittuvat tiiviin yhteisön keskellä.

Kenelle: nuorille

Jennyn luokkatoveri Michael on kuollut! Koko kylä suree, mutta Jenny on rakastunut. Voiko olla rakastunut, kun kaikki on muuten niin surullista? Entä Henning, Jennyn paras ystävä joka käy aivan kummalliseksi Michaelin kuoltua? Ja lisäksi vielä katoaa yhtäkkiä.

Kirja on jännittävä takaa-ajo Henningin perässä pohjoisen Jäämeren rannikolta, Kjøllefjordista, aina Suomen puolelle. Miksi poika on lähtenyt pakoon?

Kathrine Nedrejordin nuortenkirja on otteessaan pitävä teos, jonka teemoja ovat ystävyys, ulkopuolisuus ja nuorten elämä pienessä yhteisössä. Nedrejord on saavuttanut mainetta lasten- ja nuortenkirjailijana ja viime vuosina aikuisten kirjoillaan. Hän on ollut ehdolla Pohjoismaiden kirjallisuuspalkinnon saajaksi ja voitti v. 2024 Norjan Brage-palkinnon kirjasta Sameproblemet.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKathrine Nedrejord
Teoksen nimiKuka minä olen jos sinä yhtäkkiä katoat?
AlkuteosHvem er jeg når du blir borte?
SKUP-KUKA-34F2DB
Avainsanatystävyys, ensirakkaus, Pohjoinen jäämeri, saamelaisuus, pieni yhteisö, ulkopuolisuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja