Katja Asikainen : Ensi viherrys (selkokirja)

36,30 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ENSI-DF3BBF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tutustu Helene Schjerfbeckin ja hänen kuuluisan Toipilas-maalauksensa tarinaan selkokielellä kerrottuna.

Kenelle: Nuorille ja lapsille 7–18-vuotiaille, jotka ovat kiinnostuneita taiteesta ja taiteilijoista.

Helene Schjerfbeck oli kuuluisa suomalainen taiteilija. Schjerfbeckin tunnetuin maalaus on nimeltään Toipilas. Se esittää vakavaa tautia potevaa pientä tyttöä. Katja Asikaisen kirja Ensi viherrys kertoo selkokielellä tarinan taiteilijasta ja hänen mallistaan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKatja Asikainen
Teoksen nimiEnsi viherrys (selkokirja)
SKUP-ENSI-DF3BBF
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja