Katja Peltonen & Sami Antero Nygrén : Louhi on pohjoisen väri

40,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LOUH-004BB6
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Katja Peltosen ja Sami Antero Nygrénin teos avaa surrealistisia runosatuja, joissa luonto ja mielikuvitus yhdistyvät ainutlaatuisella tavalla.

Kenelle: Luonnonystävät ja surrealistisen runouden ystävät.

26.12.2022
Ei oikein nukuttanut.
Tietäisinpä mistä johtuu
unettomuuden raadonhaju.
Onko haju eläimen vai ihmisen?

Tyhjyys sai minut löytämään ihmisen.
Valkoinen suu, joka aukesi.
Tällä hajoamaton kuu,
joka on valoa haukannut tästä puusta.


Kirja on syntynyt vuoropuheluina kirjoittajien välillä. Se on satu maailmasta.

Pian viisikymppinen esikoiskirjailija Tampereelta. Harrastan myös maalaamista sen erimuodoissa. Hyvin luontorakas ihminen. Kaikki eläimet ovat lähellä sydäntä.

Sama kuin aiemmissakin. Teoksia vain tullut lisää.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKatja Peltonen & Sami Antero Nygrén
Teoksen nimiLouhi on pohjoisen väri
SKUP-LOUH-004BB6
Avainsanatsatu, luonto, surrealismi, Runot, tarinat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja