Keijo Karjalainen : Mitä konventin jälkeen? : kohti ylikansallista demokratiaa

10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MITA-55D1F3
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Keijo Karjalaisen EVA-raportissa tarkastellaan Euroopan unionin päätöksentekojärjestelmän uudistamisen haasteita ja mahdollisuuksia sekä esitellään kolme mallia ylikansallisen demokratian kehittämiseksi.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKeijo Karjalainen
Muut tekijätTapio Raunio
Teoksen nimiMitä konventin jälkeen? : kohti ylikansallista demokratiaa
SKUP-MITA-55D1F3
Avainsanatdemokratia, perustuslait, toimielimet, päätöksenteko, politiikka, poliittinen integraatio, tulevaisuus, puolueet, parlamentarismi, jäsenvaltiot, päätösvalta, Euroopan integraatio, politik, demokrati, europeisk integration, framtid, grundlagar, partier, beslutsfattande, lainsäädäntövalta, toimeenpanovalta, organ (organisationer), medlemsstater, lagstiftande makt, parlamentarism, politisk integration, beslutanderätt, verkställande makt
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja