Ken Follett : Piraatti

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIRA-0825E7
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ken Follettin "Piraatti" vie lukijan jännityksen ja kansainvälisen vakoilun maailmaan, jossa panokset ovat ydinaseiden luokkaa. Salaisuudet, uhkarohkeus ja maailmanvallat kohtaavat tämässä jännitysromaanissa.

Jännitysromaani Neulansilmän luokkaa! Israelin salainen palvelu Mossad on päässyt käsiksi hälyttävään tietoon: Egypti valmistaa ensimmäistä atomipommiaan. Israelin on pakko ehtiä leikkiin mukaan. Sen on saatava uraania mihin hintaan ja millä keinoilla hyvänsä. Sen on turvauduttava vaikka kaappaukseen. — Mossad ei olisi voinut löytää tehtävään sopivampaa miestä kuin Nat Dickstein. Hän on kylmän tunteeton salaisen sodan kenttämies, jolle uskomattomat uroteot ovat tuoreet kunniamerkit. Mutta entiset uroteot eivät enää paina mitään, kun hän lähtee elämänsä uhkarohkeimpaan yritykseen. Hänen ensimmäinen kohteensa on Euratom in päämaja Luxemburgissa. Mutta hänet tunnistetaan heti, ja hetkeä myöhemmin Moskova, Kairo ja PLO tietävät että jotakin huippusalalaista on tekeillä. Siitä lähtien Nat Dickstein, yksinäinen piraatti, on Euroopan varjoistetuin mies.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKen Follett
Muut tekijätHilkka Pekkanen
Teoksen nimiPiraatti
AlkuteosTriple
SKUP-PIRA-0825E7
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja