Ken Mikael : Egomania - naurutalon vangit
6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-EGOM-C8E70D

Egomania – naurutalon vangit vie lukijan mielikuvitukselliseen mielisairaalaan, jossa todellisuuden rajat ja hullun neron manipulointi kohtaavat. Ken Mikaelin esikoisalbumi aloittaa itsenäisten sarjakuva-albumien sarjan täynnä mustaa huumoria ja absurdeja tilanteita.
"Naurutalo" ei ole mikään hauska paikka. Sen seinien sisään lukitut asukkaat kokevat olevansa koe-eläimiä hullujen tiedemiesten armoilla. Virallisten linssien läpi katsottuna kyseessä on kuitenkin mielisairaala, jonka hoidokkaita yritetään epätoivoisesti kansainvälistää. Tämä on potilaille vieläkin pelottavampi ajatus, sillä sairaalan ulkopuolella vallitseva loputon äärettömyys on vielä kummattomampi paikka kuin mikään Naurutalon kammioista. Talon keskeisiin hoidokkeihin kuuluu manipuloimisen mestari Ego, joka kykenee alistamaan kenet tahansa omaan tahtoonsa. Hänen läheisin kaverinsa on itsensä hanheksi kuvitteleva Kosmo eli Hektor, Naurutalon kenties kaikkein sekavin mielikuvituspotilas.
Ken Mikael on helsinkiläinen, itseoppinut sarjakuvataiteilija. Egomania – Naurutalon vangit on hänen esikoisalbuminsa. Se aloittaa Egomania-teossarjan, jonka jokainen osa tulee olemaan oma, itsenäinen kokonaisuutensa.
Ken Mikael on helsinkiläinen, itseoppinut sarjakuvataiteilija. Egomania – Naurutalon vangit on hänen esikoisalbuminsa. Se aloittaa Egomania-teossarjan, jonka jokainen osa tulee olemaan oma, itsenäinen kokonaisuutensa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Ken Mikael |
| Teoksen nimi | Egomania - naurutalon vangit |
| SKU | P-EGOM-C8E70D |
