Kerry Skinner : Kuviointi- ja koristemaalauksen käsikirja : perinteiset ja uudet koristemaalaustekniikat

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUVI-14FC8A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kuviointi- ja koristemaalauksen käsikirja esittelee kattavan valikoiman sekä perinteisiä että moderneja maalaustekniikoita, tarjoten runsaasti ideoita sisustukseen ja käsityöhön. Teoksen havainnolliset ohjeet ja yksityiskohtaiset kuvat tekevät koristemaalauksesta saavutettavaa kaikentasoisille tekijöille.

Kenelle: Kodinsisustajille sekä ammatti- ja harrastelijamaalareille.

Takakansi

Luettelo kaikista tähän maalaustekniikkaan tarvittavista materiaaleista ja työvälineistä. Isokokoinen ja havainnollinen kuva valmiista työstä.

Vaihe vaiheelta etenevät, kuvin varustetut työohjeet tyhjästä pinnasta valmiiseen lopputulokseen saakka.

Kuviointi- ja koristemaalauksen käsikirja on kauan odotettu unelmateos kodinsisustajille sekä ammatti- ja harrastelijamaalareille, jotka arvostavat uniikkia jälkeä. Suunnitteletpa sitten modernia tai perinteisempää antiikkisuutta, saat kattavan valikoiman uusia ideoita kirjan sadasta kuviointi- ja koristemaalausmallista.

Kirja on helppo käyttää jo yksin kierreselkinsä takia. Voit maalatessasi avata sivun miltä tahansa aukeamalta ja seurata ohjeita yksinkertaisten vaihe vaiheelta etenevien selostusten avulla.

Kuviointi- ja koristemaalauksen käsikirja on jaettu viiteen osa-alueeseen: väripintoihin, materiaalivaikutelmiin, perinteitä mukaileviin maalaustapoihin, kulta- ja muihin metallimaalauksiin ja päällystystapoihin sekä kuva- ja koristeteemoihin, joista kaikista on 20 ohjetta. Työvaiheita havainnollistavat runsaat ja yksityiskohtaiset kuvat valmiista esimerkeistä, sekä kuusi eri työvaihetta valottavaa kuvaa. Kaikki ohjeet perustuvat kokeneiden sisustussuunnittelijoiden töihin.

Esittely

Sisustajan matkaopas erilaisiin koristemaalaustapoihin käy läpi ohjeita perinteisistä tekniikoista moderneihin saakka.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKerry Skinner
Muut tekijätPirjo Latvala
Teoksen nimiKuviointi- ja koristemaalauksen käsikirja : perinteiset ja uudet koristemaalaustekniikat
AlkuteosPaint Effects Manual
SKUP-KUVI-14FC8A
Avainsanattekniikka, ornamentiikka, koristemaalaus, oppaat (teokset)
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja