Keskitie : valikoima kiinalaista viisautta

Alkaen 10,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KESK-9832DF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Keskitie : valikoima kiinalaista viisautta esittelee itämaisen filosofian ajattomia ajatuksia ja elämänviisauksia, tarjoten oivalluksia vuosisatojen takaa suomeksi käännettynä.

Tämä uusi valio­kirjasto tarjoaa kirjojen ystäville parasta, mitä maailmankirjallisuus vuosisatojen kuluessa on tuottanut. Nimensä mukaisesti se sisältää elävää kirjallisuutta - kirjoja, jotka ovat säilyneet tuoreina kautta aikojen ja jotka pystyvät kiinnostamaan nykyajan lukijoita ja antamaan herätteitä uusille polville. Tähän sarjaan liitetään klassillisen ja uudemman maailmankirjallisuuden merkkiteoksia, muutakin kuin varsinaista kaunokirjallisuutta.

1. Voltaire: Candide Suom. J. A. Hollo
2. Swift: Gulliverin retket Suom. J. A. Hollo
3. Goldsmith: Wakefieldin kirkkoherra Suom. Tuomas Anhava
4. Bédier: Tristan ja Isolde Suom. L. Onerva
5. Prévost: Manon Lescaut Suom. J. A. Hollo
6. Flaubert: Kolme kertomusta Suom. Kauko Kare
7. Balzac: Pons serkku Suom. Maija Lehtonen
8. Kesktie. Valikoima kiinalaista viisautta Toim. Pertti Nieminen

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Muut tekijätTuomas Anhava & Pertti Nieminen
Teoksen nimiKeskitie : valikoima kiinalaista viisautta
SKUP-KESK-9832DF
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja