Kimmo Laiho & Jaakko Manninen & Timo Snellman : Bex ja luovuuden lähde
Mitä tehtäis, mitä oltais? Ennennäkemätön kuvakirja pienille ja isoillekin riiminrustaajille tempaisee räjähtävällä voimalla mukaansa leikkimään sanoilla.
Kaverukset Leksi ja Lili tylsistyvät kesäloman viimeisenä päivänä. Kun ei tapahdu mitään, voi tapahtua mitä vain! Mielikuvituskaveri Bex auttaa keksimään tekemistä: luovuuden lähde löytyy sanoista, tavuista ja riimeistä. Bexin seurassa kaikki pääsevät sukeltamaan hip hop -kulttuurin moniulotteiseen maailmaan. Inspiroidu ja päästä sisäinen sana-akrobaattisi irti!
Kirjan luojina ovat suomiräpin kummisetä, rap-artisti ja tuottaja Elastinen, tuottaja ja kirjoittaja Jaakko Manninen sekä graafikko ja rap-artisti Timo Pieni Huijaus.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Kimmo Laiho & Jaakko Manninen & Timo Snellman |
Muut tekijät | Jaakko Manninen & Timo Snellman |
Muut tekijät | Kuvittaja: Timo Snellman Kannen suunnittelu tai taide: Timo Snellman |
Teoksen nimi | Bex ja luovuuden lähde |