Kirsi Idänpirtti : Koralli 1 - Elämä ja evoluutio

Alkaen 20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KORA-9F853C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Koralli 1 - Elämä ja evoluutio tarjoaa selkeän katsauksen elämän syntyyn, sen kemiallisiin perusteisiin sekä eliöiden lisääntymiseen ja evoluutioon.

Kenelle: lukioon

Takakansi

Koralli Elämä ja evoluutio on lukion biologian ensimmäisen kurssin, B1, oppikirja. Kirjassa on neljä jaksoa: Biologia tieteenä, Elämän edellytykset ja ominaisuudet, Miten elämä kehittyi ja Monimuotoinen luontomme. Runsaasti kuvitettu Koralli taustoittaa kiinnostavalla tavalla elämän syntyä, siihen liittyviä keskeisiä kemiallisia reaktioita, eliöiden lisääntymistä ja evoluution jatkuvaa kulkua. Kirjan loppuun on koottu keskeinen termistö määritelmineen.

Esittely

Kirjassa on neljä jaksoa: Biologia tieteenä, Elämän edellytykset ja ominaisuudet, Miten elämä kehittyi ja Monimuotoinen luontomme. Runsaasti kuvitettu Koralli taustoittaa kiintoisalla tavalla elämän syntyä, siihen liittyviä keskeisiä kemiallisia reaktioita, eliöiden lisääntymistä ja evoluution jatkuvaa kulkua. Kirjan loppuun on koottu keskeinen termistö määritelmineen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKirsi Idänpirtti
Muut tekijätPirjo Tuominen & Marika Suutarinen
Muut tekijätKuvittaja: Maija Karala ja Sole Lätti
Teoksen nimiKoralli 1 - Elämä ja evoluutio
SKUP-KORA-9F853C
Avainsanatlukio, biologia
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja