Kirsti Ellilä : Pelastusrenkaita

Jopa -50 % Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0868823
Katso kaikki vaihtoehdot
Papin ura on Matleenalle unelmien täyttymys, mutta sen myötä tulee avioero naispappeutta vastustavasta miehestä, Auliksesta. Matleena muuttaa asumaan entisen kotinsa lähelle, ja pian hänestä tuntuu, että hän hoitaa lasten- ja kodinhoidon kuten ennenkin, mutta saa kaikesta vaivasta palkaksi vain koko perheen paheksunnan. Varsinkin, kun perhe alkaa saada vihiä Matleenan uudesta "ystävästä", Pyrystä, joka on Matleenaa huomattavasti nuorempi.

- Mainio jatko-osa kiitettyyn Pappia kyydissä -romaaniin

- Viihderomaani modernin naisen haasteista ja monipuolisista rooleista äitinä, naisena, pappina, rakastajana...

- Kirsti Ellilä on tunnettu viihdekirjallisuuden puolestapuhuja, jonka blogi Kirjailijan häiriöklinikka on netin luetuimpien joukossa

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKirsti Ellilä
Teoksen nimiPelastusrenkaita
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaKaristo
Painovuosi2010
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä229
Kielisuomi
SarjaKirkkotrilogia 2
ISBN9789512351923
KuntoErinomainen (K4)
Kansipaperin kuntoPienoista käytön jälkeä
SKU0868823
Korkeus (mm)207
Syvyys (mm)141
Paksuus (mm)20
Paino (g)322
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja