Kirsti Khan : Dubai ja muut arabiemiirikunnat

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-DUBA-38462A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Persianlahden arabiemiraatit tarjoavat kiehtovan yhdistelmän historiaa, kulttuuria ja modernia elämänmenoa, ja Dubai loistaa kohteiden joukossa niin nähtävyyksillään kuin ostosmahdollisuuksillaan.

Persianlahti – kulttuurien kohtauspaikka
Kauan suljettuna olleet Persianlahden arabi valtiot ovat avanneet rajansa matkailijoille. Tämän kirjan tarkoituksena on antaa yleiskuva alueesta, jonka jokainen kohde olisi kirjan arvoinen.
* Dubai, kultakaupunki nähtävyyskineen ja edullisine ostopaikkoineen.
* Pääkaupunki Abu Dhabi sekä autiomaan ja vuoriston takaiset emiraatit.
* Bahrain, Persianlahden helmi on saari täynnä historiaa.
* Oman, salaperäinen maa vuorten takana, Intian valtameren rannalla, kuuluu silti joukkoon.
* Qatar, ehkä aidoista aidompana arabialaisen elämänmuodon säilyttänyt
* Uskonto, perhe sekä naisen asema arabimaailmassa.
* Autiomaan eläimiä.
* Arabialainen etiketti tiivistettynä.
* Hyvä tietää Dubaissa on tietoa, jota voi soveltaa Dubain ulkopuolellakin.

Kannen suunnittelu Maija Sohlman

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKirsti Khan
Teoksen nimiDubai ja muut arabiemiirikunnat
SKUP-DUBA-38462A
Avainsanatmatkaoppaat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja