Kirsti Kuronen : Hännät

Alkaen 18,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HANN-40FFC9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hännät tarjoaa vauhdikkaan ja humoristisen katsauksen ystävyyden voimaan ja arjen hulluihin ideoihin varhaisnuorten maailmassa.

Kenelle: 7–12-vuotiaille, joita kiinnostavat huumori ja ystävyys.

Rento tarina villeistä ideoista ja spontaanien tempausten voimasta.

Seiskaluokkalaiset Niko, Heikki ja Joonas ovat olleet parhaita kavereita lapsuudesta saakka. Yhteen sulautunut klimppi, jossa kiteytyy kaikki maailman viisaus, komeus ja hauskuus. Eräänä tylsänä päivänä Niko heittää ilmoille omituisen ajatuksen hännistä, ja sen jälkeen junaa ei enää voi pysäyttää. Alkaa projekti, jolle ei juuri ymmärtäjiä riitä mutta joka vähitellen tekee Nikosta, Heikistä ja Joonaksesta suorastaan maailmankuuluja.

Palkitun kirjailijan hauska ja nopealukuinen tarina on läpeensä nelivärikuvitettu. Maria Laakson sarjakuvatyylinen kuvitus kommentoi tekstiä raikkaalla otteella.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKirsti Kuronen
Muut tekijätKuvittaja: Maria Laakso
Teoksen nimiHännät
Avainsanatvarhaisnuortenkirjat, huumori, ystävyys, koulu, julkisuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja