Knud Möller : Möllerin matkassa

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MOLL-8AFE72
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Möllerin matkassa vie lukijan Knud Möllerin vaiherikkaan elämän ja kansainvälisen toimittajauran kulisseihin, presidentti Kekkosen matkoilta maailman huippupoliitikkojen kohtaamisiin.

Ei kalanmaksaöljyä, ei olutta!

Tanskalaisella Möllerin suvulla ja kalanmaksaöljyllä ei ole kerrassaan mitään tekemistä toistensa kanssa. Eikä Knud Möller pidä oluesta lainkaan. Knud Möller syntyi Helsingissä vuonna 1919. Kuusivuotiaana hän puhui jo viittä eri kieltä, nykyään yhdeksää. Ei ihme, että hänestä tuli toimittaja, jonka erityisalaa ovat ulkomaan asiat. Hän on ollut Yleisradion palveluksessa sekä radio- että TV-toimittajana, ulkomaankirjeenvaihtajana Pariisissa ja Itä-Berliinissä. Hän oli mukana lukuisilla presidentti Kekkosen matkoilla. Hän on tavannut monia maailman huippupoliitikkoja, kuten Nikita Hruštševin, Fidel Castron, Che Guevaran, Willy Brandtin.

Möllerin matkassa sattuu ja tapahtuu!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKnud Möller
Muut tekijätReijo Ikävalko
Teoksen nimiMöllerin matkassa
SKUP-MOLL-8AFE72
Avainsanatmuistelmat, toimittajat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja