Kristiina Pelto-Timperi : Tule se päivä

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TULE-51702E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kristiina Pelto-Timperin toinen teos tarjoaa vahvan kirjoitustaidon ja herkkävireisen näkemyksen rakkaudesta sekä elämän kipeistä käänteistä.

Tahdon mennä hänen kanssaan jota rakastan. En tahdo laskea mitä se maksaa. En tahdo tietää, rakastaako hän minua. Tahdon mennä hänen kanssaan jota rakastan.

Tämä Brechtin runo oli kirjassa jonka Henri lähetti ulkomailta Aulikille, serkulle. Kirjan minå, sairaalasta päässyt toipilas, haluton, väsynyt, Henrín rakastunut, näki runon ja ymmärsi mitä tulisi tapahtumaan. »Tule se päivä» on nuoren Kristiina Pelto-Timperin toinen teos. Ja hän osaa kirjoittaa. Tämän kirjan löytäminen on lukijalle ilo.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKristiina Pelto-Timperi
Teoksen nimiTule se päivä
SKUP-TULE-51702E
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja