Kultainen keittokirja 2 : Keittotaito

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KULT-6FC8D2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kultainen keittokirja 2 : Keittotaito tarjoaa laajan kokoelman selkeitä ja käytännöllisiä ruokaohjeita, jotka sopivat niin arkeen kuin juhlaan. Osasta löydät monipuolisia reseptejä suomalaisen keittiön hengessä.

Kultainen keittokirja on neliosainen, herkullisen ruoan selkeä ja käytännöllinen peruskeittokirja ja alansa ainutlaatuinen, laaja tieto- ja hakuteos. Keittotaito-osissa 1 ja 2 on yli 2 000 selkeää ruokaohjetta. Ruoka- ja keittotieto-osat 3 ja 4 sisältävät lähes 6 000 hakusana-artikkelia, tietoa ruoka- ja juomakulttuurista meillä ja muualla.

Kultainen keittokirja on suunniteltu ja toteutettu kokonaan Suomessa suomalaisin tekijävoimin nimenomaan suomalaisia ruoanlaittajia varten.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Muut tekijätRiitta Suomalainen & Aila Pakarinen ym.
Teoksen nimiKultainen keittokirja 2 : Keittotaito
SKUP-KULT-6FC8D2
Avainsanatruokaohjeet, ruoanvalmistus, liharuoat, keittokirjat, leipominen, jälkiruoat, mikroaaltouunit, säilöntä, juomat, riistaruoat, makeiset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja