Kyllikki Mitronen & Liisa Vilkkumaa : Sukkasillaan : perusohjeet ja 44 kaunista mallia

Alkaen 15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUKK-95182D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sukkasillaan tarjoaa selkeät perusohjeet sekä 44 houkuttelevaa sukkamallia, joissa yhdistyvät perinteet ja nykyaikainen tyyli neulonnan ystäville.

Tässä kirjassa sukkien neulominen neuvotaan alkeista lähtien. Perusmallien jälkeen seuraa 44 houkuttelevaa mallia: yksivärisiä ja raidallisia, hillittyjä ja vauhdikkaita, tyylikkäitä ja muodikkaita. Sukat syntyvät nopeasti eivätkä langatkaan maksa paljoa, sillä sukkia neuloessa voi hyödyntää pienimmätkin tähderäät.

Kyllikki Mitronen on eläkkeellä oleva peruskoulun opettaja, hänen tyttärensä Liia Vilkkumaa on koulutukseltaan vaatetussuunnittelija. Kaikki kirjan mallit ovat Kyllikki Mitrosen suunnittelemia ja neulomia. Ohjeet on laatinut Liia Vilkkumaa. Sukkien neulomisen perinteestä on kirjoittanut tutkija Marja-Liisa Lehto.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKyllikki Mitronen & Liisa Vilkkumaa
Muut tekijätLiia Vilkkumaa
Teoksen nimiSukkasillaan : perusohjeet ja 44 kaunista mallia
SKUP-SUKK-95182D
Avainsanatkäsityöohjeet, neulonta, neuletyöt, sukat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja