Laila Kohonen : Linnavuoren Joho
5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LINN-111EC1

Laila Kohosen "Linnavuoren Joho" johdattaa lukijan historialliseen seikkailuun, jossa vainot, menetykset ja mysteerit kietoutuvat nuoren elämään.
Kenelle: 10–14-vuotiaille
Vainovalkeat palavat! Joho pakenee muiden kyläläisten mukana Rapolan linnavuoren laelle linnoituksen turviin. Lopulta vainolaiset lähtevät jättäen jälkeensä poltetun kylän. Tuntuu kuin onnettomuudet seuraisivat Johoa. Hän menettää Sivin, joka on ollut hänelle kuin oma äiti ja tuntee olevansa lopulta kaikkien hyljeksimä. Vainoaavatko suvun vainajatkin häntä, vai kuka on se, joka saapuu öisin uhkaamaan hänen henkeään?
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Laila Kohonen |
| Muut tekijät | Maarit Inbar |
| Teoksen nimi | Linnavuoren Joho |
| SKU | P-LINN-111EC1 |
