Lars Jonsson : Euroopan linnut : Eurooppa, Pohjois-Afrikka ja Lähi-itä

17,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-EURO-E09108
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lars Jonssonin arvostettu teos esittelee kattavasti Euroopassa, Pohjois-Afrikassa ja Lähi-idässä esiintyvät lintulajit upeiden kuvien ja yksityiskohtaisen tiedon kera.

Kirja käsittää kaikki Euroopassa säännöllisesti tavattavat linnut mukaan luettuina satunnaisvierailijat sekä suurin osa Pohjois-Afrikan ja Lähi-idän pesimälinnuista. Kaikkiaan esitellään 670 lajia. Lintujen eri puvut, luonteenomaiset muodot, asennot ja lentosilueet esitellään lähes 6 700 kuvalla 300 koko sivun kuvatulussa ja 150 vinjetissä. Tekstissä selvitetään ulkonäkö, erityispiirteet, käytös, äänet ja lentoajat. Yli 600 levinneisyyskarttaa.

Lars Jonssonia pidetään maailman etevimpänä lintumaalarina ja hän on määritystiedon mestari. Osia kirjasta on julkaistu 70-luvulla 5-osaisessa kirjasarjassa Linnut luonnossa, mutta kaikki tekstit, kartat ja yli puolet kuvista on uutta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLars Jonsson
Muut tekijätIlona Sevelius & Lasse J Laine
Teoksen nimiEuroopan linnut : Eurooppa, Pohjois-Afrikka ja Lähi-itä
AlkuteosFåglar i Europa med Nordafrika och Mellanöstern
SKUP-EURO-E09108
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja