Lars Kepler : Vainooja : rikosromaani

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VAIN-1A9848
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lars Keplerin viidennessä Joona Linna -dekkarissa hypnoosin ja rikostutkinnan maailmat risteävät, kun Youtube-videoiden varjosta nousee karmiva vainoaja. Kansainvälisesti menestynyt rikosromaani yllättää käänteillään.

Takakansi

Sammuta valot ja sulje verhot, vainooja on ikkunasi takana.

Poliisille lähetetään linkki Youtube-videoon, jolla esiintyy salaa kuvattu nainen. Seuraavana päivänä aviomies löytää hänet raa’asti murhattuna.
Sitten saapuu toinen video.
Tapausta ryhtyy tutkimaan kuolleeksi luultu Joona Linnan tilalle tullut komisario Margot Silverman. Hän on varma, että aviomies on nähnyt rikospaikalla jotakin. Paha shokkitila estää kuitenkin miehen puhumista, ja apuun kutsutaan hypnotisoija Erik Maria Bark. Se, mitä transsin vaikutuksesta mies paljastaa, saa kuitenkin Erikin mieleenrauhan järkkymään.
Kaiken takana saattaa olla hänen uransa pahin virhe. Virhe jonka tunnustaminen maksaa hänelle kaiken.

Lars Keplerin viidennessä rikosromaanissa pakkomielteisen vainoojan voi pysäyttää vain jäljettömiin kadonnut komisario Joona Linna.

Esittely

Kepler-kuume yltyy!

Lars Kepler yllättää. Viidennen Joona Linna -dekkarin tutkimuksissa on mukana Hypnotisoijan päähenkilö, Erik Maria Bark. Lue, miksi Kepler on ilmiö.

Poliisille lähetetään linkki Youtube-videoon, jolla esiintyy salaa kuvattu nainen. Seuraavana päivänä nainen on kuollut. Tapausta ryhtyvät tutkimaan rikoskomisario Margot Silverman ja hypnotisoija Erik Maria Bark. Jäljet johtavat Rocky Kyrklundiin, joka istuu vankilassa murhasta. Rocky itse ei muista mitään, vain hänet hypnotisoinut Erik tietää, mitä todella tapahtui. Sitten saapuu seuraava video. Joona Linnan apua kaivataan kipeästi, mutta Joonahan on kuollut. Vai onko"

Nimimerkki Lars Keplerin takana on ruotsalainen kirjailijapariskunta Alexander Ahndoril ja Alexandra Coelho Ahndoril. Suomalaistaustaisesta rikoskomisario Joona Linnasta kertova sarja on ollut valtaisa menestys kaikkialla maailmassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLars Kepler
Muut tekijätKari Koski
Teoksen nimiVainooja : rikosromaani
AlkuteosStalker
SKUP-VAIN-1A9848
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja