Laure Van Rensburg : Ei muita kuin me
Alkaen 16,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-EI-M-B184C9

Laure Van Rensburgin terävässä psykologisessa trillerissä lumimyrsky eristää pariskunnan syrjäiseen mökkiin, jossa totuudet ja valheet sekoittuvat kohtalokkaasti.
Kenelle: aikuiset
Takakansi
TAPAA VUODEN 2022 MYRKYLLISIN PARISKUNTA... Steven: komea ja arvostettu professori. Ellie: arka mutta älykäs kirjallisuudenopiskelija. Ensimmäinen yhteinen viikonloppumatka kaukana New Yorkin kuhinasta. Täydelliset olosuhteet romantiikalle? Ehkä, jos lumimyrsky ei saartaisi heitä syrjäisen talon vangeiksi — ja edes toinen heistä olisi puhunut totta."Pakollista luettavaa psykologisten trillerien faneille, erityisesti niille, joille maittaa kosto." — BOOKLIST
Esittely
Veitsenterävässä psykologisessa trillerissä mikään ei ole sitä, miltä näyttää.Steven Harding on komea ja arvostettu kirjallisuuden professori. Hänen tyttöystävänsä Ellie Masterson on arka mutta huippuälykäs opiskelija. He ajavat New Yorkista viettämään ensimmäistä lomaansa yhdessä: perillä odottaa kolme päivää syrjäisen mökin rauhassa, missä he kaksi voivat viimein nauttia toisistaan uteliailta katseilta piilossa.
Kun lumimyrsky saartaa heidät talon vangeiksi, alkaa selvitä, ettei kumpikaan heistä ole sitä mitä väittää olevansa - ja ettei toinen heistä tule selviämään viikonlopusta hengissä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Laure Van Rensburg |
| Muut tekijät | Elina Koskelin |
| Muut tekijät | Kääntänyt: Elina Koskelin |
| Teoksen nimi | Ei muita kuin me |
| Alkuteos | Nobody But Us |
| SKU | P-EI-M-B184C9 |
| Avainsanat | New York, epäluotettava kertoja, ihmissuhteet, jännityskirjallisuus, kaunokirjallisuus, kosto, matkustaminen, salaisuudet |
