Leena Kirstinä : Nykyopustin : puhetta kirjallisuuden ja kielen opetuksesta

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NYKY-C1C882
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Leena Kirstinän teos tarjoaa syvällistä pohdintaa kirjallisuuden ja kielen opetuksesta erityisesti lukion näkökulmasta. Keskusteluissa etsitään tuoreita yhteyksiä kirjallisuudentutkimuksen ja opetuskäytännön välillä.

Kenelle: Lukion äidinkielen ja kirjallisuuden opettajille sekä oppiaineen didaktiikasta kiinnostuneille.

Nykypostin on tarkoitettu äidinkielen opettajan työn avuksi. Lukion lehtorit Lasse Kemppainen ja Tuula Uusi-Hallila keskustelevat apulaisprofessori Leena Kirstinän johdolla kirjallisuuslähtöisesti lukion äidinkielen opetuksesta. Keskustelijat etsivät nykyisestä kirjallisuuden tutkimuksesta yhtymäkohtia opetuksen käytäntöihin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja