Leena Lehtolainen : Kun luulit unohtaneesi

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUN--CA9147
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Leena Lehtolaisen Kun luulit unohtaneesi on vaikuttava tarina menneisyyden ja nykyhetken kohtaamisesta, salaisuuksista sekä toivosta ja rakkaudesta. Kirja tutkii tarkkanäköisesti ihmisten mielen maisemia ja perhesiteiden monimutkaisuutta.

Kaikki alkaa mumon hautajaisista. Katja on epäillyt jo pitkään ettei Rane ollut tappanut pappaa. Hän hakee mumon vintiltä Ranen vankilasta lähettämät kirjeet, joissa Rane vakuuttaa viattomuuttaan. Mutta jos tappaja ei ole Rane niin kuka sitten? Mitä salaisuutta perhe on kaikki nämä vuodet peitellyt?
Entä mitä asiasta tietää äiti Sirkka, lapsuuteen kiinni jäänyt Sara-täti, tilapäistöissä taksia ajava Kaisu tai yksinäinen kirjailijaeno Veikko?

Kun luulit unohtaneesi on kertomus menneen ja nykyisyyden kohtaamisesta, harhoista ja totuuksista. Se tarttuu pelkojensa kanssa elävistä ihmisistä, mutta myös toivosta ja rakkaudesta. Lehtolainen keihä auki päänkuorensa psyykie, pureutuu ihmisten mieliin tarkasti, tiukasti ja lämmöllä.

Meillä kaikilla on salaisuutemme peitettävänä – eikä se koskaan ole se minkä toiset luulevat sen olevan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLeena Lehtolainen
Teoksen nimiKun luulit unohtaneesi
SKUP-KUN--CA9147
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja