Leena-Maija Alho : Musiikin aika 1-4 : opettajan kirja

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MUSI-84E5A2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Musiikin aika 1-4 : opettajan kirja tarjoaa uusia ja perinteisiä lauluja sekä monipuolisia opetukseen soveltuvia vinkkejä ja ehdotuksia.

Kenelle: Peruskoulun opettajille ja musiikin opetuksesta kiinnostuneille.

Uusi mittava musiikin sarja peruskoulun ala-asteelta lukioon.

Musiikin aika 1-2 on kiinteä opetuskokonaisuus, joka noudattaa peruskoulun musiikinopetuksen uusia tavoitteita. Musiikin eri elementit opitaan omakohtaisen kokemisen kautta.

Musiikin aika 1-2 sisältää sekä aivan uusia ja tuoreita että rakkaita käyntejä perinteisiä lauluja. Se antaa lapselle laulun, leikin, soiton ja kuuntelun iloa. Tärkeä sija on musiikkiliikunnalla.

Musiikin aika 1-2:n rinnalla ovat käytettävissä omatoimivihko, äänitteet sekä kätevä opettajan kirja, jossa oppikirjan sivujen lisäksi on runsaasti lisäehdotuksia ja vinkkejä.

Sarjan musiikillisena avustajana toimii säveltäjä Heikki Sarmanto.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLeena-Maija Alho
Teoksen nimiMusiikin aika 1-4 : opettajan kirja
SKUP-MUSI-84E5A2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja