Leena Ravantti : Höyhentakkisakki

10,30 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HOYH-3E053B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sukella lintujen mielikuvitukselliseen maailmaan, jossa arki muuttuu riemukkaiksi seikkailuiksi runojen ja värikkäiden kuvien kautta.

Kenelle: Alle kouluikäisille ja alkuopetusikäisille luonnosta ja runoudesta kiinnostuneille lapsille.

Viheltäjiä, sirkuttajia, kajattajia, pajattajia. Koko kirjan täydeltä. On punalakkia, töyhtöpäätä ja harmaata kaulusta. Lintujen elämä ei ole pelkkää oksalla kykkimistä. Tässä höyhentakkisakissa ainakin vietetään häitä, kohotetaan kuntoa, saunotaan ja keitetään hyönteisvelliä. Välillä podetaan ilmastohuolta ja sitten taas lasketaan mäkeä. Mitä kaikkea muuta pienen lintubongarin silmät näkevätkään?

Iloiset, mielikuvitusta kutkuttavat runot ja hykerryttävät kuvat johdattavat pienen lukijan lintujen ja luonnon tarkkailun pariin.


Leena Ravantti on runoilija ja lastenkirjailija. Musiikki ja luonto ovat lähellä hänen sydäntään.
Aapo Ravantti on kulttuurialan sekatyömies, joka tekee lastenkirjakuvitusten lisäksi myös töitä ääniteknikkona ja muusikkona. Koulutukseltaan Ravantti on kuvataiteilija ja musiikkiteknologi.
Höyhentakkisakki on syntynyt äidin ja pojan yhteistyönä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLeena Ravantti
Muut tekijätKuvittaja: Aapo Ravantti
Teoksen nimiHöyhentakkisakki
Avainsanatlinnut, mielikuvitus, riimit, runot, tarkkailu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja