Leif Qvist : Pihan ja puutarhan tyylikkäät betonirakennelmat

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIHA-0FE101
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Betoni tarjoaa kestäviä ja näyttäviä ratkaisuja pihojen ja puutarhojen rakentamiseen – opi suunnittelemaan ja toteuttamaan erilaisia betoniprojekteja aina kukkaruukuista portaisiin.

Takakansi

Betoni on näyttävä materiaali, joka kestää käytännössä ikuisesti. Pienet ja suuret betonityöt on siksi syytä suunnitella huolellisesti, sillä väärin tai väärään paikkaan valettuina niitä on vaikea korjata tai siirtää jälkikäteen.

Pihan ja puutarhan tyylikkäät betonirakennelmat on oiva käsikirja kaikille betoniprojekteja suunnitteleville. Yksityiskohtaisissa ohjeissa neuvotaan, kuinka työt valmistellaan ja valetaan. Betonista voi loihtia muun muassa kukkaruukkuja, pylväitä, penkkejä, aidanperustuksia, portaita ja jopa taulunkehyksiä.

Kirjan kuvituksena on sekä piirroksia että valokuvia. Leif Qvistin teoksista on aiemmin julkaistu Pihan ja puutarhan kiveykset.

Esittely

Erinomainen käsikirja betoniprojekteja suunnitteleville: vala kukkaruukkuja, pylväitä, penkkejä, portaita ja jopa taulunkehyksiä, jotka kestävät käytännössä ikuisesti.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLeif Qvist
Muut tekijätPäivi Kivelä
Teoksen nimiPihan ja puutarhan tyylikkäät betonirakennelmat
AlkuteosBetongprojekt för hem och trädgård
SKUP-PIHA-0FE101
Avainsanatpiharakentaminen, pihat, puutarhat, betoni, pihakalusteet, betonointi, valu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja