Lesley Stanfield : Neulotut kukkatilkut : 75 kaunista mallia iiriksestä lumikelloon

12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1794741
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Neulotut kukkatilkut tarjoavat inspiraatiota ja monipuolisia ohjeita käsityön ystäville, jotka arvostavat kukka-aiheisia neuleprojekteja. Lesley Stanfieldin kirjasta löydät runsaasti ideoita ja erilaisia tekniikoita tilkkujen luomiseen.

Kenelle: Käsityöharrastajille ja neulonnan ystäville.

Takakansi
Tämän kirjan kansien sisään kätkeytyy upea kokoelma neulottuja kukka-aiheisia tilkkuja yksinkertaisista, kulmasta kulmaan neulotuista ruuduista pyöriä neulottuihin taidokkaisiin geometrisiin muotoihin. Tilkuissa käytetään monia eri tekniikoita, kuten intarsiaa sekä kuvio- ja pitsitilkkumotioita, joten saatat oppia kirjan ohjella uusia taitoja.

Kukkätilkut ovat mainiota käsityötä liikkusiälle ihmisille, sillä muutaman tilkun tarvikkeet kulkevat mukana niin loma- ja työmatkoilla kuin kyläreissuillakin. Kun kaikki kappaleet ovat valmiina, ne on helppo koota isommiksi kokonaisuuksiksi.

Kirja sisältää jokaiseen tilkkuun sanalliset ohjeet, jotta on täydentäen tarpeen mukaan havainnolisilla kaavioilla. Lisäksi kirjassa on hyödyllinen tekniikkaosio, joka oseta tiedolla voit tarvittaessa virkistä muistiasi. Lopussa on tolkont inspiroivia mallitoita, joista saat ideoita siitä tilkujen käyttöön valmissa töissä.

Lesley Stanfield on kirjoittanut lukuisia neulonta- ja virkkauskirjoja. Lesley on pitkän linjan neulesuunnittelija, ja hän on toiminut useiden naistenlehtien käsityötoimittajana.

Esittely
Kukkatilkut ovat mainioita käsitöitä liikkuvaisille neulojille: muutaman tilkun tarvikkeet kulkevat mukana niin loma- ja työmatkoilla kuin kyläreissuillakin. Tämän kirjan kansien sisään kätkeytyy upea kokoelma neulottuja kukka-aiheisia tilkkuja yksinkertaisista, kulmasta kulmaan neulotuista ruuduista pyörönä neulottuihin taidokkaisiin geometrisiin muotoihin. Tilkuissa käytetään monia eri tekniikoita.

Kirja sisältää jokaiseen tilkkuun sanalliset ohjeet, joita on täydennetty tarpeen mukaan havainnollisilla kaavioilla. Tekniikkaosio palauttaa mieleen neulonnan perusasiat, ja kirjan loppuun on koottu inspiroivia mallitöitä antamaan ideoita tilkkujen yhdistelyyn ja käyttöön.

Lesley Stanfield on pitkän linjan neulesuunnittelija, ja hän on toiminut useiden naistenlehtien käsityötoimittajana ja kirjoittanut lukuisia neulonta- ja virkkauskirjoja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLesley Stanfield
Muut tekijätMirkka Santala
Teoksen nimiNeulotut kukkatilkut : 75 kaunista mallia iiriksestä lumikelloon
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaMoreeni
Painovuosi2015
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä128
Alkuteos75 knitted floral blocks
Kielisuomi
ISBN9789522542144
KuntoHyvä + (K3+)
MuutaHieman kulumaa reunoilla ja kulmissa, edessä vanha hintalappu
SKU1794741
Korkeus (mm)220
Syvyys (mm)220
Paksuus (mm)10
Paino (g)438
VerokantaALV 14 %
Avainsanatkäsityöohjeet, käsityöt, tilkkutyöt, neulonta, kukat, aiheet, neuletyöt
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja