Liisa Isotalo : Johonkin matkalla
22,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JOHO-003B52

Johonkin matkalla on Liisa Isotalon runokirja, joka jatkaa hänen vaikuttavaa taiteellista uraansa Suomen teatterimaailmassa.
Liisa Isotalon runokirja Johonkin matkalla. Hänen esikoisromaaninsa oli Jostakin olen tullut (2020). Liisa Isotalo on arvostettu ja palkittu teatteriohjaaja, johtaja ja kouluttaja. Hänen ohjauksiaan on nähty Suomen eri teattereissa miltei neljänkymmenen vuoden ajan. Hän on toiminut paitsi ohjaajana ja johtajana, myös opettajana, käsikirjoittajana, kurssien johtajana, asiantuntijana ja poikkitaiteellisten tapahtumien taiteellisena johtajana valmistuttuaan Teatterikorkeakoulusta Helsingistä. Liisa on toiminut myös tuntiopettajana (Taik, SibA, Teak). Hän on vuonna 2009 perustetun OSIRIS teatterin perustajajäsen, ja toimii nyt sen taiteellisena johtajana.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Liisa Isotalo |
Teoksen nimi | Johonkin matkalla |
SKU | P-JOHO-003B52 |