Liisa Räsänen : Lintukärpäsiä 2. osa

27,90 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LINT-3993BF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lintukärpäsiä 2. osa : liikkuvia ja luettavia runoja tarjoaa ainutlaatuisen yhdistelmän runoutta, kuvataidetta ja musiikkia, jotka herättävät eloon eläimiin ja peikkoihin liittyvät tarinat.

Kenelle: Sopii runojen ja kuvataiteen ystäville sekä eläinrunoista kiinnostuneille.

Lintukärpäsiä -kirjojen osat 1 ja 2 sisältävät liikkuvia ja luettavia sekä katseltavia ja kuunneltavia runoja. Kirjoissa on linkki niistä tehtyihin videoihin. Kuvituksen keskiössä ovat Ritva Sofia Linnun rakuteokset. Taustakuvia rakutöihin on maalannut Harri Kortelahti.

Lintukärpäsiä kertoo eläimistä, peikoista ja ihmisistä. Ne on kasvaneet rakupatsaista tai patsaat ja kuvat niistä. Joskus ne nousivat lentoon vaan, kun kynää alkoi kutittaa.

Liisa Räsänen on eläkkeellä oleva opettaja, jonka uusimpiin kirjoihin Lintukärpäsiä 1 ja 2, liittyy myös katseluvideot. Räsänen on kuvittanut kirjat ja säveltänyt niistä löytyvän musiikin. Aikaisemmin hän on kirjoittanut mm. isästään kertovan teoksen Ossianin laulut, jonka on v. 2000 julkaissut Atena Kustannus Oy.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLiisa Räsänen
Teoksen nimiLintukärpäsiä 2. osa
AvainsanatRuno, eläinruno, raku, Akvarelli, piimäenkeli
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja