Lina Tegman : Suomenlinna : saarilla = på öarna = on the islands

25,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUOM-CB6EF0
Katso kaikki vaihtoehdot

Näyttävässä kuvateoksessa kerrotaan sekä kaikkien Suomenlinnassa käyneiden tuntemista paikoista että kodeista ja työtiloista, joihin yleisöllä ei yleensä ole pääsyä. Teoksen taiteilijoita ovat muun muassa graafikko Erik Bruun, seppä JT Pälikkö ja keramiikkakollektiivi Pot Viapori. Julkisista kohteista esitellään muun muassa Merisotakoulu, sukellusvene Vesikko, kirkko, telakka, Lelumuseo, Ehrensvärd-museo ja useita bastioneja. Erityisen kauniit panoraamakuvat näyttävät vuodenaikojen vaihtelun Suomenlinnan luonnossa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLina Tegman
Muut tekijätReijo Lahtinen & Pat Humphreysym.
Teoksen nimiSuomenlinna : saarilla = på öarna = on the islands
Avainsanatkuvateokset, historia, rakennukset, Suomenlinna, linnoitukset, asukkaat, fästningar, bildverk, byggnader, invånare, Sveaborg (sjöfästningar)
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja