Lincoln Jefferson : Asia on pihvi
Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ASIA-39E282

Asia on pihvi tarjoilee konstailemattomia liha- ja pihvireseptejä sekä käytännön vinkkejä maukkaiden liharuokien valmistukseen ja erilaisten ruhonosien hyödyntämiseen.
Kenelle: Pihvin, lihan ja äijäruoan ystäville.
Takakansi
Jokaisen itseään kunnioittavan lihansyöjän perusteos on tässä. Konstailemattoman maukasta äijäruokaa häpeilemättömille pihvinpurijoille.Näillä ohjeilla valmistuu muun muassa oikein paistettuja pihvejä, näyttäviä liharuokia sekä herkullisia marinadeja ja kastikkeita. Kirja vinkkaa pihvin ystävälle lihan – myös vähemmän arvostettujen ruhonosien – hankinnan saloista, säilytyksestä ja paistoajoista.
Viskinhuurinen entrecôte, tuplapaksu T-luupihvi eli Porterhouse tai muhkea naudan kylki eli Prime Rib, rinnalle kolmeen kertaan uppopaistetut ranskalaiset ja pinnalle kotitekoinen sinappi – kuulostaa murealta!
Liharuokaa parhaimmillaan!
Esittely
Jokaisen itseään kunnioittavan lihansyöjän perusteos on tässä. Konstailemattoman maukasta äijäruokaa häpeilemättömille pihvinpurijoille. Näillä ohjeilla valmistuu muun muassa oikein paistettuja pihvejä, näyttäviä liharuokia sekä herkullisia marinadeja ja kastikkeita. Kirja vinkkaa pihvin ystävää lihan - myös vähemmän arvostettujen ruhonosien - hankinnan saloissa, säilytyksessä ja paistoajoissa. Viskinhuuruinen entrecôte, tuplapaksu T-luupihvi eli Porterhouse tai muhkea naudan kylki eli Prime Rib, rinnalle kolmeen kertaan uppo-paistetut ranskalaiset ja pinnalle kotitekoinen sinappi - kuulostaa murealta! Liharuokaa parhaimmillaan!* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Lincoln Jefferson |
| Teoksen nimi | Asia on pihvi |
| Alkuteos | The book of steak |
| SKU | P-ASIA-39E282 |
