Linda Bondestam : Hyvää huomenta avaruus

Hyppää ihmeelliseen aamuun, jossa leluteleskooppi paljastaa avaruuden salaisuudet ennen päivän sarastusta. Linda Bondestamin värikäs kuvakirja kutsuu tutkimaan, mitä kaikkea tapahtuu avaruuden heräillessä.
Kenelle: Sopii erityisesti 3–6-vuotiaille lapsille, jotka ovat kiinnostuneita avaruudesta ja elämyksellisistä aamuhetkistä.
Pirteänä kuin peipponen pomppaa lapsi ylös kello viisi aamulla. On vielä aivan pimeää. Mutta nyt onkin paras hetki ottaa esille leluteleskooppi ja katsella avaruutta: Hyväähuomenta avaruus! Keitä kaikkia teitä siellä onkaan? Mitä siellä oikein tapahtuu?
Uusi kirja on rinnakkaisteos Bondestamin rakastetulle pikkulastenkirjalle Hyvää yötä maa, jossa avaruusoliot tutkailivat maapallon asukkaiden touhuja nukkumaanmenon aikaan. Nyt katsotaankin, mitä kaikkea avaruusoliot tekevät aamuvarhain: tanssivat, syövät ja pukeutuvat. Kotona vanhemmatkin kömpivät vähitellen sängystä ja aamupuuhat sujuvat yhdessä avaruusolioiden kanssa ihan huomaamatta.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Linda Bondestam |
Muut tekijät | Kääntänyt: Päivi Koivisto |
Teoksen nimi | Hyvää huomenta avaruus |