Lönnroth Heleena : Talo pellon laidalla

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TALO-5BF732
Katso kaikki vaihtoehdot
Senioritoimittaja, Maija-Liisa, ostaa Pohjanmaalta pienen talon jatkaakseen siellä dokumenttiohjelmien tekemistä televisiolle. Kumppanina hänellä on Jorma, kuvaaja, jonka kanssa yhteistyö on sujunut hyvin. Kuvioissa on myös Jussi, potentiaalinen kumppani, joka omistaa frakin ja smokin.
Ensimmäinen Pohjanmaalta käsin tehty ohjelma käsittelee inkeriläisiä paluumuuttajia ja heidän historiaansa savakoista ja äyrämöisistä Inkerinmaalle ja takaisin Suomeen.
Pohjanmaalla ei kaikki olekaan niin silkoista kuin luulisi. Ennen onnellista loppua on odottamattomia vastoinkäymisiä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäLönnroth Heleena
Teoksen nimiTalo pellon laidalla
SKUP-TALO-5BF732
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja