M. A. Jakobsson : Saksankielen käännöstehtäviä ja vuosien 1922-1949 ylioppilaskirjoitukset

4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SAKS-B32097
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

M. A. Jakobssonin teos kokoaa yhteen saksankielen käännöstehtäviä ja vuosien 1922–1949 ylioppilaskirjoitusten saksankielen tehtäviä, tarjoten kattavan oppimateriaaliyhteenvedon kielihistorian ja saksan opiskelun parissa.

Kenelle: Sopii saksan kielen opiskelijoille ja kielten ylioppilaskokeisiin valmistautuville.

Saksan kielen opiskelijoille

M. A. Jakobsson: Saksankielen harjoituskirja. Viides painos. 159 s.

– Saksankielen käännöstehtäviä ja vuosien 1922–1949 ylioppilaskirjoitukset. Lukioluokkia varten. Viides, uusittu painos.

– Lyhyt saksan kielioppi. Neljäs painos. 134 s.

M. A. Jakobsson – Ewald Müller: Deutsches Elementarbuch für ältere Anfänger I–II. 264 + 136 s.

M. A. Jakobsson – Emil Öhmann: Saksan kielioppi. Viides painos. 176 s.

Anja Auramo – Thyra Winckelmann: Saksalais-suomalainen sanakirja. 464 s.

E. Peterson – T. Winckelmann: Saksan kielen harjoitustehtäviä ja vuosien 1922–1947 ylioppilastehtävät. Kuudes painos. 167 s.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäM. A. Jakobsson
Teoksen nimiSaksankielen käännöstehtäviä ja vuosien 1922-1949 ylioppilaskirjoitukset
SKUP-SAKS-B32097
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja