Maijaliisa Dieckmann : Elli-enkeli ja keijujen maa

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ELLI-857041
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Elli-enkeli tempautuu lumottuun seikkailuun keijujen parissa, kun uteliaisuus ja ystävyyden kaipuu johdattavat hänet uudenlaiseen kohtaamiseen. Sadun kimallus ja siivekkäiden hahmojen yhteys tuovat tarinaan ripauksen taikaa ja lämpöä.

Kenelle: 5–8-vuotiaille lapsille

SOMIA SATUJA ENKELEISTÄ JA KEIJUISTA

Elli-enkeli, yksi taivaan pienimmistä, saa matkoillaan maan päälle hippusen sadun kimalletta siipiensä kärkiin. Ja siitä alkaa Elli-enkelin mieltä kaihertaa ajatus päästä kosketuksiin oikean satolennon kanssa.

Keiju – siivekäs, kimalteleva, leijuvaine keiju! Eikö keijusta tulisi Elli-enkelin ystävä, samoja siivekkäitä kun ollaan. Ja pitkän haeskelun ja tuskastuttavan odottelun jälkeen Elli lopulta tavoittaa kaipaamansa. Syyskäänn utuisena, kuutamoisena yönä satu astuu sisälle taivaan pikkuenkelin maailmaan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMaijaliisa Dieckmann
Muut tekijätMaija Ranta
Teoksen nimiElli-enkeli ja keijujen maa
SKUP-ELLI-857041
Avainsanatlastenkirjallisuus, enkelit, perhe-elämä, kiusaaminen, keijut
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja