Margaret Millar : Mirandan murha

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MIRA-B439C2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Margaret Millarin Mirandan murha tarjoaa klassisen salapoliisitarinan, jossa rikas perijätär katoaa arvoituksellisesti ylellisellä klubilla. Modernin jännityksen sävyttämä dekkari vie lukijan keskelle suuriin arvoituksiin ja odottamattomiin juonenkäänteisiin.

SAPO vangitsee mielenkiintonne • perinteinen salapoliisiromaani • klassikko • modernia jännitystä

Penguin Club oli pitkä sininen rakennus maantien ja meren välissä. Ohikulkijoille se tarjosi ikkunattoman julkisivun. Klubilla oli hyvin rikkaiden amerikkalaisten kokoontumispaikan maine, ja hyvin rikkaita se olikin täynnä. Osa heistä puolihulluja, kuten herra van Eyck, joka istui klubin terassilla ja kirjoitti päivästä päivään häviäjiä, nimettömiä kiireitä. Tai yhdeksänvuotias pikku Freddie, hienostokoulun karmea tuotos, joka osasi rivosukia kaikilla kielillä. Atamiiranda li Youngin kaksi kaunista ja uljasta ystävää. Mutta Miranda Shaw oli klubin valopilkku. Vast ikään leskeksi jäänyt rikas perijätär, hyvin säilynyt viisikymppinen naishminen. Ei ollut mikään ihme, että Miranda iski silmänsä komeaan nuoreen hengenpelastajaan. Eikä se, että pariskunta katosi yhdessä jäljettömiin. Mutta se oli ihme, että Miranda murhattiin. Kuka sen teki ja miksi? Nuori lakimies Tom Aragon on keskellä elämänsä suurinta arvoitusta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMargaret Millar
Muut tekijätTiina Ohinmaa
Teoksen nimiMirandan murha
AlkuteosThe murder of Miranda
SKUP-MIRA-B439C2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja