Mari Jungstedt : Muurien kätköissä

10,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MUUR-092205
Katso kaikki vaihtoehdot
Taidekauppias Egon Wallin oli suunnitellut kaikessa hiljaisuudessa jättävänsä galleriansa, 20 vuotta kestäneen avioliittonsa ja koko Gotlannin taakseen. Hänen suunnitelmansa kariutuivat kuolemaan.

Kun Nils Dardelin maalaus "Dandyn kuolema" katoaa taidemuseosta Tukholmassa, löytyy yhteys gotlantilaisen taidekauppiaan murhan ja tukholmalaisen taidemaailman välillä.

Murhatutkintaa johtaa Anders Knutas, mutta tv-toimittaja Johan Berg koettaa päästä totuudesta selville omin päin. Myös Johanin yksityiselämässä riittää pohtimista: uudessa tilanteessa Emman ja Johanin on päätettävä, mikä on heidän suhteensa tulevaisuus.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMari Jungstedt
Muut tekijätLeena Peltomaa
Teoksen nimiMuurien kätköissä
AlkuteosDen döende dandyn
SKUP-MUUR-092205
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja