Mari Keso : Maissi on pop!

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MAIS-5C38DD
Katso kaikki vaihtoehdot

Popcornista saa makeita ja suolaisia herkkuja, joista voi rakentaa illanistujaisten koko menyyn. Tulisella chilillä maustetut popcornit sopivat meksikolaisiin teemajuhliin, siniseksi värjätyt avaruuspopcornit kyydittävät kaveriporukan scifi-leffailtaa ja herkulliset kaneli-siirappi-popparit kruunaavat lastenjuhlat. Kuka olisi arvannut, että huokea paukkumaissi taipuu myös salaatin, leivän tai makean piirakan ainesosaksi!

Mari Keson herkullisin valokuvin kuvitetussa kirjassa popcorn saa monta muotoa ja väriä jotka kaikki saavat veden kielelle. Keson edellisestä teoksesta, palkitusta Lakua!-kirjasta, on tullut klassikko ja haluttu keräilyesine.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMari Keso
Teoksen nimiMaissi on pop!
SKUP-MAIS-5C38DD
Avainsanatruokaohjeet, leivonnaiset, keittokirjat, jälkiruoat, makeiset, popcorn
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja