Marja-Leena Nurminen : Hyvä lääkehoito : reseptilääkkeet ja itsehoitovalmisteet

Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HYVA-755A3D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Marja-Leena Nurmisen teos tarjoaa kattavan ja selkeän oppaan lääkkeiden ja itsehoitovalmisteiden käyttöön ja vaikutuksiin. Kirja perehdyttää lukijan sekä reseptilääkkeisiin että itsehoitotuotteisiin, unohtamatta yhteisvaikutuksia ja haittavaikutuksia.

Hyvä lääkehoito on yksityiskohtainen ja selkeä perusteos, joka käsittelee lääkkeitä ja itsehoitoa käyttäjän näkökulmasta. Teos kertoo, mitä jokaisen tulee tietää omista lääkkeistään, niiden vaikutuksista, käytöstä ja säilytyksestä. Kirjassa käsitellään perusteellisesti niin reseptilääkkeet kuin itsehoitovalmisteet unohtamatta yhteis- ja haittavaikutuksia. Hakuteoksen käyttökelpoisuutta lisäävät myös yleistajuinen sanasto sekä laaja aakkosellinen hakemisto, josta kauppanimet erottuvat hyvin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMarja-Leena Nurminen
Teoksen nimiHyvä lääkehoito : reseptilääkkeet ja itsehoitovalmisteet
SKUP-HYVA-755A3D
Avainsanatlääkkeet, lääkehoito, lääkeaineet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja