Marja-Liisa Riihimaa : Unelmatarha

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-UNEL-6DEBB2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Unelmatarha tarkastelee muistin, yksinäisyyden ja ystävyyden kerroksia epävarman maailman keskellä. Marja-Liisa Riihimaa liikkuu rohkeasti mielenterveyden, valmiustilan ja särkyvien ihmissuhteiden teemoissa.

Mitä Viivikalle on tapahtunut?
Hän ei halua muistaa, mutta hänen ruumiinsa muistaa.
Sateen soljuessa valmiustilan aikana Viivika kirjoittaa kotonaan Turussa ja osastolla Halikossa.
Yksinäisyyden katkaisevat hänen ystävänsä:
Onko Fanni kuuluisa tik-tok tähti vai lapsensa tapaamisoikeudesta kipuileva nuori nainen?
Entä Aleksei, tsaarinaikainen ruhtinas vai Nummenpakkalainen kehystäjä?
Ja Ukki sitten, onko hän maailmaaparantava merimies vai viinaanmenevä äijä?
Viivikalla on kyky olla onnellinen, huolimatta satuttavista asioista, joita hän ei muista.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMarja-Liisa Riihimaa
Teoksen nimiUnelmatarha
SKUP-UNEL-6DEBB2
Avainsanatmielenterveys, läheisriippuvuus, ortodoksinen kirkko, asunnottomuus, psykiatriset sairaalat, bestikset, unennäkeminen, valmiustila korona, ystävyys - rakkaus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja