Marjo Katriina Saarinen : Jälki

Alkaen 12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JALK-780592
Katso kaikki vaihtoehdot

Marionin miesystävä katoaa. Noin vain, monen riidan ja sovun päätteeksi. Kaita ei löydä perhe, poliisi, etsintäpartiot, selvännäkijät, kukaan johon Marion laittaa yksi kerrallaan toivonsa. Mitä tapahtui?
Marionilla on johtolankoinaan vain hänen ja Kain yhteinen, pari vuotta kestänyt elämä, matkat ja keskustelut, ja viimeisten aikojen tapahtumat, viimeisen aamupäivän kuva silmiensä edessä. Poliisin ollessa vaitonainen Marion ajautuu hetki hetkeltä syvemmälle hänen ja Kain suhteen jälkiin, itseensä, epäilyksiinsä. Epätietoisuus on yhtä karmeaa kuin rakkauden menettäminen, ja tätä välitilaa Marion yrittää paikata järkeilemällä, muistamalla, uneksimalla.
Marjo Katriina Saarisen toinen romaani Jälki näyttää tarkasti ja armottomasti, kuinka kriisin hetkellä pienimmätkin asiat latautuvat merkityksellä, kuinka selvittämättömästä menetyksestä versoaa jotain päättymätöntä. Ennen kuin arvoitus ratkeaa, kadonnut löytyy, on vain tyhjää joka on täytettävä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMarjo Katriina Saarinen
Teoksen nimiJälki
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja