Mark Manson : Kuinka olla piittaamatta p*skaakaan : nurinkurinen opas hyvään elämään
Alkaen 17,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUIN-F3B709

Mark Mansonin maailmanmenestys tarjoaa rehellisen vastauksen elämäntaitokirjallisuuden kliseille ja kannustaa hyväksymään elämän epätäydellisyyden huumorilla ja viisaudella.
Takakansi
ÄLÄ YRITÄ OLLA AINUTLAATUINEN. KESKIVERTO ON IHAN OK.Meille on aivan liian pitkään tuputettu ajatusta siitä, että positiivisuus on avain onnellisuuteen, mielenrauhaan ja rikkauteen. Paskat! Nyt käsi sydämelle: joskus elämä vain on yhtä helvettiä, ja silloin terveintä on myöntää se.
Mark Mansonin kirja on kirpeä vastalääke elämänaitomössön-sössötykselle - se on polku jaloan taitoon olla välittämättä hittojakaan, opas parempaan kärsimykseen. Kaikki ihmiset eivät voi olla edes oman elämänsä supersankareita, vaan meidän pitää hyväksyä puutteemme ja rajoituksemme.
Tämä kirja tarttuu sinua olkapäästä yhtä hienovaraisesti kuin merimies Hampurin satamakapakassa, ravistelee ja kertoo herkistynein sanakääntein, miten maailma makaa.
Rehellinen, viisas ja hauska kirja on ollut valtava maailmanmenestys. Se oli Yhdysvaltojen myydyin tietokirja vuonna 2017, ja se ilmestyy 45 maassa.
Esittely
Meille on aivan liian pitkään tuputettu ajatusta siitä, että positiivisuus on avain onnellisuuteen, mielenrauhaan ja rikkauteen. Paskat! Nyt käsi sydämelle: useimmat jutut maailmassa ja omassa elämässämme ovat päin hemmettiä.Mark Mansonin kirja on kirpeä vastalääke elämäntaitomössön-sössön-hössötykselle - se on polku jaloon taitoon olla välittämättä hittojakaan. Kaikki ihmiset eivät voi olla edes oman elämänsä supersankareita, vaan meidän pitää hyväksyä puutteemme ja rajoituksemme.
Tämä kirja tarttuu sinua olkapäistä yhtä hienovaraisesti kuin merimies Hampurin sataman kapakassa, ravistelee ja kertoo herkistynein sanakääntein, miten maailma makaa.
Rehellinen, viisas ja häikäilemättömän hauska Kuinka olla piittaamatta p-skaakaan on ollut valtaisa maailmanmenestys. Sitä on myyty reilut kaksi miljoonaa kappaletta, ja se ilmestyy yli 20 kielellä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Mark Manson |
| Muut tekijät | Aura Nurmi |
| Teoksen nimi | Kuinka olla piittaamatta p*skaakaan : nurinkurinen opas hyvään elämään |
| Alkuteos | The subtle art of not giving a fuck |
| SKU | P-KUIN-F3B709 |
| Avainsanat | elämäntaito, onnellisuus, hyvä elämä, mielenrauha |
