Marketta Levanto : Jälkiruokia

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JALK-0F486F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Monipuolinen kokoelma herkullisia jälkiruokareseptejä helposti ja nopeasti valmistettaviksi, mukana sekä perinteisiä suomalaisia että harvinaisempia kansainvälisiä makuja.

Kiisseleitä, keittoja, hyytelöitä, vaahtoja, ohukkaita, pannukakkuja, vohveleita, jäätelöitä, jäädykkeitä, sorbetteja, jälkiruokia maidosta, munista, rahkasta, juustosta, marjoista, hedelmistä, leivonnaisia, juomia, kastikkeita
— jälkiruoka kruunaa aterian!

Tunnettu kotitalousopettaja Marketta Levanto kertoo tässä kätevässä ja edullisessa opaskirjassa miten erilaisia herkullisia jälkiruokia voi valmistaa helposti ja nopeasti. Monipuolisessa kokoelmassa on perinteisten suomalaisten ohjeiden lisäksi myös harvinaisempia kansainvälisiä jälkiruokia.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMarketta Levanto
Teoksen nimiJälkiruokia
SKUP-JALK-0F486F
Avainsanatruokaohjeet, jälkiruoat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja