Markku Asunta : Pajupillistä pikisirkkaan

25,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAJU-36B97C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Markku Asunnan "Pajupillistä pikisirkkaan" esittelee noin 50 perinteistä ja toimivaa lelua, jotka innostavat käsillä tekemiseen ja luovuuteen. Kirja johdattaa lukijan askartelemisen, puutöiden ja leikkikalujen kiehtovaan maailmaan kattavien ohjeiden ja piirrosten avulla.

Kenelle: Kiinnostuneille puutöistä, askartelusta ja perinteisten lelujen valmistuksesta.

TÄMÄN KIRJAN TEKSTEIN JA TYÖPIIRROKSIN ESITTELEMÄT NOIN 50 PERINTEISTÄ LELUA OVAT KAIKKI JOTENKIN TOIMIVIA TAI LASTA AKTIVOIVIA. SUURI OSA NIISTÄ ON ITSE ASIASSA LAITTEITA JA KEKSINTÖJÄ, FYSIKAALISIA HAVAINTO VÄLINEITÄ, JOTKA PERUSTUVAT PAINOVOIMAAN, KITKAAN, VÄRÄHTELYYN, HEILURILIIKKEESEEN JNE. KIRJA ETENEE "ALLAKKAJÄRJESTYKSESSÄ" ALKAEN PAJUPILLISTÄ ELI TOUKOKUUSTA, JATKUEN KESÄISTEN ULKOLEIKKIEN KUVAUKSILLA JA PÄÄTTYEN TEKNI- SESTI VAATIVIIN, MONIMUTKAISIIN LELUIHIN, JOITA TOIVOTTA- VASTI VOIDAAN TEHDÄ KANSA- LAIS- JA TYÖVÄENOPISTOJEN PUUTYÖPIIREISSÄ JOULUN LÄHESTYESSÄ.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMarkku Asunta
Teoksen nimiPajupillistä pikisirkkaan
SKUP-PAJU-36B97C
Avainsanatvalmistus, leikkikalut, puutyöt, puulelut
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja