Markku T. Hyyppä : Kivun kasvot
Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KIVU-920F90

Kivun kasvot tarjoaa aivotutkija ja neurologi Markku T. Hyypän asiantuntevan selvityksen kivun ilmenemismuodoista ja niiden ymmärtämisestä niin kehossa kuin mielessä.
Jännityspäänsärky on useimmille tuttu vaiva. Selkäkipu voi kertoa ihmisen tarinan. Kun henkinen kestävyys on loppu, otetaan käyttöön ruumiin kipukieli. Aivotutkija ja neurologi Markku T. Hyypä selvittää tässä kirjassaan kivun sisäiset ja ulkoiset merkit. Mistä kipu alkaa? Miten se vaimenee? Lisääntyykö kipu ihmisen vanhetessa? Onko olemassa jonkinlainen kipupersoonaallisuus? Milloin lääkehoito on tarpeen? Milloin tarvitaan akupunktuuria tai hypnoosia? Auttaavatko kansanperinteen kipuhoidot? Mitä ilmeet ja eleet kertovat lapsen kivuista?
Markku T. Hyypä on aiemmin julkaissut luonnon aikarytmejä yleistajuisesti selvittelevän kirjan Olen elävä kello, joka viitoitti tietä entistä luonnonmukaisempaan elämäntapaan ja terveyteen.
Markku T. Hyypä on aiemmin julkaissut luonnon aikarytmejä yleistajuisesti selvittelevän kirjan Olen elävä kello, joka viitoitti tietä entistä luonnonmukaisempaan elämäntapaan ja terveyteen.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Markku T. Hyyppä |
| Teoksen nimi | Kivun kasvot |
| SKU | P-KIVU-920F90 |
