Martin Jacques : When China rules the world : the end of the western world and the birth of a new global order

16,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-WHEN-B6A2B5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Martin Jacquesin teos tarjoaa provosoivan ja syvällisen analyysin siitä, miten Kiinan nousu muuttaa maailmanjärjestystä kulttuurisesti ja taloudellisesti haastamalla länsimaiden vallitsevan aseman.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMartin Jacques
Teoksen nimiWhen China rules the world : the end of the western world and the birth of a new global order
SKUP-WHEN-B6A2B5
Avainsanathistoria, talous, skenaariot, talouskasvu, geopolitiikka, kansainvälinen politiikka, suurvaltapolitiikka, kansallinen identiteetti, kansainvälinen talous, maantiede, länsimaat, globalisaatio, suurvallat, globaali hallinta, poliittinen maantiede, kiinalaisuus, imperiumit, globalization, kasvuteoriat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja