Martti Tamminen : Ruusujakkara : satu

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RUUS-08EAE2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Martti Tammisen "Ruusujakkara : satu" vie lukijan metsän pienimpien vipeltäjien hellään ja lämminhenkiseen satumaailmaan, jossa ystävyys ja auttavaisuus ovat keskiössä.

Kenelle: Kirja on suunnattu lapsille ja nuorille, erityisesti satujen ystäville.

Helläyttävä satu metsän pienistä vipeltäjistä Näitä ovat kuvanveistäjä Tapsu Maapilkku, niin helläsydäminen myyrä, että hakea saa; Tapsun myyräystävä Hyyhkä, keksijä luonnoltaan, Salamakitäänkin se keksi; minkki Torero, kulkuri ja höpöttäjä, mutta antelias, lahjoittaa kalliin helmen jokaiselle ystävälleen; jörö Siili-seppä, joka lopulta heltyy kun on autettava outoa lerppahuulista onkijaa, joka eräänä päivänä ilmestyy avannon reunalle aivan Tapsu-myyrän rantatöyrään alle, istuu ruusujakkarallaan ja on synkkä ja onneton.

Kuvitus tekijän Päällys: Ulla Vaajakallio

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMartti Tamminen
Teoksen nimiRuusujakkara : satu
SKUP-RUUS-08EAE2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja