Matti Kettunen : Lohisuvannon soutajat

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LOHI-06ADF9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lohisuvannon soutajat johdattaa lukijan tunnelmallisten erätarinoiden pariin Lapin Tenolta, Saimaan kalavesille ja Pohjois-Karjalan salomaille.

Kenelle: Aikuisille kalastuksen, metsästyksen ja eränkäynnin ystäville.

Tunnelmallisia eräkertomuksia Lapin kuuluisalta lohijoelta Tenolta, kotoisilta Saimaan kalavesiltä sekä Pohjois-Karjalan salomailta ja erämetistä

Matti Kettunen on kirjoittanut kalastuksesta ja muusta eränkännistä jo vuosikymmenten ajan. Tässä kirjassa Matti ja hänen poikansa Timo Kettunen tarinoivat niin lohensoudusta Tenolla, uistimien kiehtovasta maailmasta kuin kalamiehen arkipäivästäkin kotoisilla ja tutuilla kalavesillä; olipa kyseessä ahvenen, lahnan, matikan tai vaikkapa järvilohen pyynti. Monipuolisina erämiehinä he kumpikin ehtivät syksyisille salomaille kanalintujahdin pariin. Kirjassa on myös lukijoiden toivomaa valokuvakuvitusta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäMatti Kettunen
Muut tekijätTimo Kettunen
Teoksen nimiLohisuvannon soutajat
SKUP-LOHI-06ADF9
Avainsanatmuistelmat, kalastus, metsästys
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja