Matti Klinge : Nainen kävi parvekkeella : päiväkirjastani 2007-2008
Alkaen 15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0437795
Sarjan kymmenennessä osassa Matti Klinge pohtii muun muassa kahvin ja kahvelin tyyppisiä lainasanoja, englantilaisen yläluokan maailmaa, aateloinnin historiaa Suomessa, Viron historiassa erottuvia sosiaalisia ongelmia sekä vandalismin ilmiöitä.
Klinge piirtää myös henkilökuvan opettajastaan Eino Jutikkalasta ja löytää heijastuspintaa Syväriltä Volgalle ja Moskovaan tekemäänsä retkeen Olavi Paavolaisen Synkästä yksinpuhelusta.
Klinge piirtää myös henkilökuvan opettajastaan Eino Jutikkalasta ja löytää heijastuspintaa Syväriltä Volgalle ja Moskovaan tekemäänsä retkeen Olavi Paavolaisen Synkästä yksinpuhelusta.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Matti Klinge |
| Teoksen nimi | Nainen kävi parvekkeella : päiväkirjastani 2007-2008 |
| Sijainti | Paikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä |
| Kustantaja | Otava |
| Painovuosi | 2008 |
| Painos | 1 |
| Sidonta | Sidottu kansipaperein (kovakantinen) |
| Sivumäärä | 367 |
| Kieli | suomi |
| ISBN | 9789511230472 |
| Kunto | Uusi |
| Muuta | Uusi, lukematon kirja |
| SKU | 0437795 |
| Korkeus (mm) | 207 |
| Syvyys (mm) | 136 |
| Paksuus (mm) | 32 |
| Paino (g) | 462 |
| Verokanta | ALV 14 % |
| Avainsanat | päiväkirjat, professorit, historiantutkijat |
